Dedykowany program TaxMachine PITy 2023/2024 - bezpłatny dla każdej OPP i dla ich podopiecznych

Na tej stronie możesz bezpłatnie wygenerować dedykowany program TaxMachine PITy 2023/2024. Wygenerowany program będzie automatycznie wpisywał podany numer KRS i cel szczegółowy (jeżeli podano) w deklaracjach PIT za 2023 rok.


Wprowadź dane potrzebne do wygenerowania programu

Wprowadź numer KRS (10 cyfr) Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) uprawnionej do otrzymywania 1,5% podatku od osób fizycznych. Jeżeli jesteś osobą prywatną lub reprezentujesz jednostkę nie będącą OPP (np. szkoła, przedszkole, klub sportowy, inne organizacje działające w sferze pożytku publicznego) i zbierasz 1,5% podatku na subkoncie to wypełnij pole "Cel szczegółowy", wpisz w nim identyfikator subkonta (np.: numer, hasło, imię i nazwisko itp.) w Organizacji Pożytku Publicznego w której masz subkonto.

Adres instalatora Twojego programu TaxMachine PITy 2023/2024 nie jest jeszcze dostępny, pojawi się on po zapisaniu danych programu.


Dane umieszczane w programie:

Zatwierdzam dane

Jeżeli programu dla podanego KRS i celu szczegółowego nie ma jeszcze w systemie, to po zapisaniu zostanie on wygenerowany, co może zająć do kilku godzin. Przez ten czas po kliknięciu na link do programu będzie pojawiał się błąd, prosimy w takim przypadku zaczekać na wygenerowanie programu. Program, który już dodano wcześniej, będzie dostępny natychmiast.

Najlepszy dedykowany program do pozyskiwania 1,5% podatku

Nasz dedykowany program jest nie tylko darmowy dla OPP, ale także posiada największą bezpłatną funkcjonalność. Udostępniając bezpłatnie wszystkie deklaracje płatnicze program nie ma konkurencji na rynku, żadna inna aplikacja do sporządzania deklaracji rocznych nie ma takiej funkcjonalności za darmo dla użytkownika końcowego.

Dlatego, nawet jeżeli zakupiliście Państwo już inną tego typu dedykowaną aplikację, warto umieścić nasz program w Państwa dedykowanej wersji na stronie internetowej, profilu społecznościowym i udostępniać go podatnikom na inne sposoby. Podatnicy podziękują Państwu za możliwość wyboru programu oraz możliwości jakie da im program TaxMachine PITy 2023/2024.

Program TaxMachine PITy to specjalna wersja znanego i popularnego wśród przedsiębiorców programu księgowego TaxMachine 2.

Możliwość zmiany domyślnego numeru KRS

Dedykowany program generowany na tej stronie umożliwia zmianę domyślnie wpisanego numeru KRS. Program nie daje natomiast możliwości nie przekazania 1,5% w ogóle, po wykasowaniu numeru KRS pojawia się ponownie numer domyślny.

Wygenerowanie programu z zablokowaną edycją KRS możliwe jest w panelu dostępnym po zalogowaniu. Prosimy zarejestrować się jeżeli nie posiadacie Państwo jeszcze konta w naszym systemie.
Po zalogowaniu dostępne są także inne opcje, w tym możliwość podania nazwy organizacji, jej strony internetowej, możliwość zdefiniowania strony otwieranej po instalacji.

Zwracamy uwagę, że całkowite blokowanie możliwości zmiany numeru KRS paradoksalnie może skutkować niższymi przychodami z 1,5% podatku.
Wynika to z tego, że dzięki umożliwieniu zmiany numeru KRS i celu szczegółowego, nasz program może być używany w biurach rachunkowych i kancelariach podatkowych, które sporządzają duże ilości zeznań PIT na zlecenie.
Możliwość zmiany numeru KRS na podany przez klienta jest w takich zastosowaniach niezbędna, dlatego dając możliwość zmiany z jednej strony ryzykujemy mniejszymi wpływami z 1,5% podatku ze strony zwykłych podatników rozliczająch PITy dla siebie, ale stosowanie programu przez podmioty zajmujące się profesjonalnie sporządzaniem zeznań powinno przełożyć się na wyższe przychody.

Instalator programu

Instalator programu jest przechowywany na naszym serwerze, nie powinno się go kopiować na inny serwer ze względu na możliwe aktualizacje programu. Jeżeli skopiujesz program na własny serwer to nie masz gwarancji, że instalator programu jest zawsze aktualny. Podatnicy instalujący program z nieaktualnego instalatora będą zmuszeni pobierać aktualizacje programu od razu po jego instalacji.

Program zostanie usunięty z systemu jeżeli nie będzie pobierany i instalowany przez okres dłuższy niż 1 rok.

Dodatkowe opcje dostępne po zarejestrowaniu

W programie generowanym na tej stronie można ustawiać tylko podstawowe opcje, jeżeli chcesz mieć więcej opcji (w tym dodać nazwę organizacji, link do strony organizacji, zablokować możliwość zmiany numeru KRS itp.) to zarejestruj się na opp.ftpa.pl i dodaj program w panelu. Więcej informacji na opp.ftpa.pl/Program-PITy i na ftpa.pl/dzialalnosc-fundacji/wsparcie-opp/darmowy-dedykowany-program-pity-dla-opp.html

1,5% podatku i KRS pojawia się tylko jeżeli występuje podatek należny

Prosimy pamiętać o tym, że numer KRS pojawia się w deklaracji PIT dopiero po wystąpieniu podatku należnego w wysokości minimum 10 zł. Oznacza to, że np. w PIT-37 i PIT-36 musi wystąpić dochód do opodatkowania w wysokości minimum 3142 zł.

Program TaxMachine PITy 2023/2024 automatycznie wpisuje zdefiniowany KRS i cel szczegółowy (jeśli podano) do deklaracji PIT za 2023 rok w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2024, oczywiście jeżeli w deklaracji występuje podatek należny. Po tym okresie, zgodnie z przepisami prawa podatkowego, program nie będzie już wpisywał numeru KRS Państwa organizacji ani celu szczegółowego w deklaracjach i korektach deklaracji PIT.

Przypominamy, że zgodnie z aktualnymi przepisami, tylko uprawnione OPP mogą udostępniać program i prosić podatników o przekazywanie 1,5% podatku.

Najlepszy w pełni darmowy program do PIT

TaxMachine PITy 2023/2024 to najnowsza wersja darmowego, a przy tym profesjonalnego, bezpiecznego i prostego w obsłudze programu do wypełniania deklaracji podatkowych PIT za rok 2023 i wysyłania ich przez Internet do systemu e-deklaracje Ministerstwa Finansów.

e-deklaracje desktop icon 120 Wypełnianie deklaracji PIT za 2023 rok profesjonalnym programem TaxMachine PITy 2023/2024. Przygotujesz tym programem wszystkie zeznania PIT obowiązujące za 2023 rok, w tym PIT-37, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A. Program zawiera także wszelkie obowiązujące załączniki do deklaracji PIT, w tym PIT/O, PIT/D, PIT/B, PIT/ZG, PIT-2K, PIT/M, ORD-ZU by wymienić tylko te najczęściej używane. Wypełnimy nim także druki ZAP-3 i NIP-7.

Deklaracje płatnicze bez ograniczeń

Nasz program, jako jedyna tego typu aplikacja, umożliwia także bezpłatne wypełnianie dowolnej ilości deklaracji rocznych związanych z podatkiem od wynagrodzeń pracowników, w tym PIT-11, PIT-4R, PIT-40, PIT-8C, PIT-8AR, PIT-12, PIT-2, PIT-2A. Można wprowadzić dowolną ilość obsługiwanych płatników (pracodawców) i pracowników bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów oraz wypełnić dowolną ilość deklaracji całkiem za darmo.
Wszystkie deklaracje płatnicze można wysłać do systemu e-deklaracje, płatnicy podatku będący osobami fizycznymi (działalności jednoosobowe) od tego roku nie muszą już kupować podpisu elektronicznego do wysyłania tych deklaracji.

Zawsze bezpłatny

Program TaxMachine PITy 2023/2024 jest całkowicie bezpłatny, w tym również w zastosowaniach profesjonalnych.

Kreator PIT

Program zawiera Kreator deklaracji PIT, którym można wypełniać zeznania w najłatwiejszy możliwy sposób, poza tym kreator posiada bogate objaśnienia przydatne w bardziej złożonych przypadkach. Dzięki temu wszystkiemu Kreator PIT pomoże Ci sporządzić deklarację szybko i bezbłędnie.

Stosując Kreator PIT nie musisz nawet wiedzieć jakie druki PIT należy wypełnić, Kreator PIT sam dobierze prawidłowe druki.

Dlaczego warto skorzystać z naszego programu TaxMachine PITy 2023/2024?

 • program posiada przyjazny Kreator PIT, który utworzy deklaracje i załączniki automatycznie - nie musisz się już zastanawiać które druki PIT wypełnić, Kreator jest szczególnie przydatny dla osób wypełniających deklaracje PIT raz w roku, dla siebie czy rodziny,
 • program umożliwia także rozliczanie zeznań PIT bezpośrednio na aktywnych formularzach, masz dzięki temu pełną kontrolę nad zeznaniem, oczywiście decydując się na bezpośrednie wypełnianie formularzy musisz lepiej znać się na deklaracjach PIT, drukach PIT, ulgach podatkowych - jest to więc tryb polecany profesjonalistom, dla których będzie to szybszy sposób na przygotowanie zeznania podatkowego,
 • program wysyła e-deklaracje przez internet, zeznanie trafia bezpośrednio do systemu e-deklaracje.gov.pl, bez korzystania z jakichkolwiek serwerów pośredniczących jak to ma miejsce w przypadku innych programów - dzięki temu Twoje dane są bezpieczne i nikt nie ma do nich wglądu,
 • program sporządza i wysyła e-deklaracje płatnicze, w tym PIT-11, PIT-8C, PIT-4R, PIT-40 i inne, nie ma ograniczeń ilości podatników, pracowników i deklaracji,
 • możliwe jest wysyłanie wiadomości e-mail wraz z załącznikami bezpośrednio z programu, dzięki temu można bezpośrednio wysłać deklaracje do podatników, pracowników czy właścicieli rozliczanych firm,
 • program posiada bogatą dokumentację kontekstową, szczególnie przydatną w trudniejszych przypadkach,
 • program udostępnia bezpłatnie możliwość zapisywania kopii zapasowych bazy danych w chmurze, dzięki temu dane programu są zabezpieczane przez utratą w wyniku awarii, kradzieży, wypadków losowych itp.,
 • wszelkie dane są przechowywane tylko na Twoim komputerze, nikt nie ma dostępu do Twoich danych finansowych, Twoje dane nie są sprzedawane innym podmiotom - mniej spamu, niechcianych reklam itd.,
 • program umożliwia wprowadzenie dowolnej ilości podatników, płatników i pracowników, jest to szczególnie przydatne w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych i innych podmiotach rozliczających zeznania PIT dla wielu osób,
 • umożliwia przekazanie 1,5% podatku dowolnej organizacji pożytku publicznego,
 • program jest banalnie łatwy w obsłudze.

Okno główne programu TaxMachine PITy 2023/2024